Samamoodi nagu Eestis tegi ilmataat Bremenis aprillinalja: nägime rahet, lund, ülikõva tuult, aga ka päikest. Kuna mina mõtlesin pakkides eelkõige suvele, siis polnud mul väga sobivaid riideid sellise ilma jaoks ja nüüd olen korralikult nohune. Google translatei abiga küsisin apteegist saksa keeles endale ninaspreid, aga kui apteeker hakkas pikalt saksa keeles rääkima, siis olin ilmselgelt segaduses ja ta vahetas inglise keele peale. Muidu aga edenevad mu saksa keele õpingud juba paremini - sel nädalal oli meil teine õppejõud, kes oli tunduvalt sõbralikum ja sai aru, et meile on vaja ikka inglisekeelne tõlge ka vahepeal anda. Kuigi kohati tundus tempo isegi liiga madal - näiteks suutsime esimese nädalaga läbi võtta kolm peatükki, aga selle nädalaga ainult ühe. Vähemalt sai see üks enamvähem selgeks. Poes pean siiski kehakeele kõvasti appi võtma ja siis saan enamasti hakkama, kuigi võtab ikka tunduvalt kauem aega kui Eestis poes käimine.
Saime oma semestripileti kätte ja nüüd saan Bremenis tasuta ringi sõita ja ka lähimatesse linnadesse (Hamburg, Hannover jm) tasuta minna, mis on väga tore. Kahjuks pole veel aega leidnud, et võimalust ära kasutada. Pühapäeval käisime linnatuuril, aga kuna ilm oli nii halb, siis mul jäi see poolikuks ja pilte hetkel pole. Täna üritan uuesti ja siis saan teiega ehk ka enda tehtud turistikaid jagada. Esmaspäeva õhtul oli viktoriin, mis meie meeskonnal läks päris edukalt, kuigi pidime leppima kolmanda kohaga, mis oli aga ikka hea saavutus ja saime veidi nänni ka. Küsimusi oli igat sorti - muusika äratundmisest ajalooliste faktideni ja oli igati mõnus õhtu, kuigi 8 vooru võttis väga kaua aega. Teisipäeva hommikul käisime Bremeni liiduvabariigi parlamendihoonet külastamas ja mulle täiega meeldis. Sain nii palju huvitavat infot, näiteks on Bremeni parlamendivalimistel kõigil valijatel 5 häält ja need saab jaotada erinevate kandidaatide vahel. Bremeni liiduvabariik koosneb kahest linnast: Bremen ja Bremerhaven, aga Bremerhaven on eriti vaeslapse rollis, sest neil on 83-kohalises parlamendis ainult 15 kohta ja liiduvabariigi peaministriks on alati Bremeni linnapea. Üldse on neil võimude lahususega veidi kehvad lood minu arvates. Bremen on kõige väiksem liiduvabariik Saksamaal ja samuti sain teada, et üks kõige suurema kuritegevuse ja vaesuse tasemega liiduvabariike, samas on aga keskmine palk neil üks kõrgemaid ehk väga ebavõrdne liiduvabariik, kuigi juhtivaks parteiks on sotsiaaldemokraadid. Bremen on ajalooline Hansalinn.
Eile korraldasime enda juures väikse lauamänguõhtu ja värvisime ka mune. Kusjuures lihavõtete traditsioonid on riikides väga erinevad - Hispaanias on see väga tugevalt usuline ja kahe nädala jooksul käivad inimesed tänavatel ja toimub mitmeid religioosseid sündmusi, Prantsusmaal on levinud ainult šokolaadimunad ja nende otsimine pühapäeval ning Saksamaa traditsioonid on Eestiga päris sarnased, kuid lisaks on neil nn Easter tree ehk munadega kaunistatud väike puuke. Kuna meie majas on 3 prantslast ja lisaks oli jäänud õhtuks ka üks hispaanlane, siis oli nende jaoks munade värvmine esmakordne kogemus, aga tulemusega võib igati rahule jääda:
Häid pühi!